Podskalská vína

wine-2384040_1920

V nabídce vín, která plníme v Podskalí, se snažíme o pestrost odrůd i dodavatelů,  aby si každý zákazník mohl najít víno své chuti.

Vínu věnujeme veškerý čas - sami si ho vozíme, pečlivě je vybíráme, sledujeme a kontrolujeme v průběhu roku. Díky tomu můžeme garantovat skutečně špičkovou kvalitu. Vinaře velmi dobře známe, váže nás osobní vztah a důvěra.

Vždy se snažíme, aby v nabídce byla zastoupena na jedné straně vína suchá s výraznější kyselinkou, tak i vína se zbytkovým cukrem, vína aromatická i vína v aromatu neutrálnější, vína tříslovatější  i sametová.

K dispozici jsou bílá vína, červená vína i vína růžová.

Okruh našich dodavatelů vín plněných u nás v Podskalí je široký. Nejčastěji nabízíme vína těchto vinařů:

Vinařství Zuzana Prátová Josefov
Petr Bunža Bzenec
vinařství Polehňa Blatnice pod Svatým Antonínkem
vinařství Turold Mikulov
vinařství Košut Prušánky
vinařství Klobása Nikolčice 
vinařství Trpělka a Oulehla Nové Bránice
Karl Neustifter Poysdorf

 

 

 

 

 

 

Vínem plníme jednorázové spotřebitelské obaly:

  • PET lahve o objemu 0,5l, 1l, 1,5l, 2l, 5l   
  • balení Bag in Box o objemu 3 nebo 5 litrů

Vína přepravujeme a uchováváme v nerezových obalech a uchováváme ve sklepních prostorách. Plníme je až ve stáčírně v rámci provozovny s ohledem na maximální čerstvost a minimum technologických zásahů. 

Novela zákona č.321/2004 Sb. o vinohradnictví a vinařství s číslem 26/2017 platná v  plném znění od 1.ledna 2018 zásadním způsobem upravuje prodej „sudových/stáčených vín“.  Stáčená (správně nebalená) vína přímo z kohoutků před zákazníkem se smí nově prodávat pouze v provozovnách dovozce či výrobce. Tuzemská vína, u kterých jsme se nestali výrobci, můžeme proto nabízet pouze již jako vína balenáNaší snahou je, aby takto balené víno bylo maximálně čerstvé s co nejmenšími technologickými zásahy (filtrace, stabilizace, síření a podobně). Zahraniční vína můžeme po splnění zákonných podmínek i nadále plnit i do Vámi přinesených nádob (jsme přímí příjemci/dovozci těchto vín).

 chci si vybrat vino v podskali